Campionii IT&C 2017

IMG 7945Cu 75 de puncte adunate in 25 de meciuri castigate, Avira a ridicat trofeul de Campioana la Fotbal pentru IT&C 2017! Gasca RINF-ului a luat argintul pentru al doilea an consecutiv, iar bronzul a intrat in posesia Endava.

Read more...

Orange incheie cu victorie

IMG 7892Echipa manageriata de Serban Lia a trecut cu 2-0 de ocupanta locului al III-lea in clasamentul general final, Endava.

Avira, castigatoare

IMG 7798Egalitate la 1 la pauza si 2-1 la final pentru Avira in derby-ul restant cu ocupanta locului secund, RINF. "Campionii!!!" au strigat baietii in rosu la final.

Endava, sigura de locul al III-lea

Desi au pierdut restanta cu RINF, victoria cu 5-0 cu Luxoft din etapa 25 le-a garantat baietilor de la Endava bronzul Editiei 2017 de Fotbal pentru IT&C, indiferent de ce vor face in ultimul meci, cu Orange. Luxoft a ramas sa-si dispute locul al IV-lea cu Misys - care a remizat 4-4 cu Wipro dupa un meci foarte frumos. Ambele au acum 46 de puncte in clasamentul general, dar Misys mai are doua meciuri de disputat - cu InCrys si Softvision, in timp ce Luxoft infrunta Avira.

Sase puncte intre primele doua clasate

Lidera clasamentului general provizoriu, Avira, a trecut cu 5-3 de IBM, in timp ce ocupata locului secund, RINF, a castigat atat cu Endava (3-1), cat si cu Wipro (7-2). Cum cele doua sunt despartite de 6 puncte cu doua meciuri ramase de disputat din aceasta editie de campionat - dintre care unul este meciul direct - Mihnea Pirvulescu, managerul "gastii nebune" inca spera la titlu. Insa pentru a urca pe prima treapta a podiumului, RINF trebuie sa castige cu Avira (cu atentie sporita la golaveraj) si cu IBM; si sa aiba norocul ca Avira sa cedeze in fata Luxoft.

Echipele telecom se tin scai una de alta

Orange Serices a fost "performera" ultimelor meciuri, impunandu-se cu 1-0 cu Luxoft Old Boys si cu 2-0 cu Vodafone, in timp ce aceasta din urma si Orange si-au trecut si ele in cont cate o victorie la masa verde. Cele trei "telecomiste" sunt una dupa alta in clasamentul generat, cu Orange pe 7, cu 35 de puncte, urmata de Orange Services si Vodafone cu 32. Iar Orange a castigat ambele intalniri cu Services, Orange Services a trecut si in tur si in retur de Vodafone, Vodafone a fost "tatuc" in ambele intalniri cu Orange...

Misys, victorie dificila cu Luxoft Old Boys

IMG 7278A fost 1-0 pentru Misys, dupa 0-0 la pauza si destul echilibru la capitolul ratari - cel putin in prima repriza.

Cate trei puncte pentru doua din echipele telecom

IMG 7238Orange a trecut cu 4-1 de InCrys, dupa 1-0 la pauza, in timp ce Vodafone a facut 2-1 cu Softvision.

Asa da

IMG 7132RINF si Misys au terminat la egalitate, 2-2, dupa ce "gasca nebuna" i-a confirmat arbitrului ca o minge sutata de adversari a fost intr-adevar gol.

Un punct pentru Orange si Luxoft, trei pentru Wipro

IMG 7100Dupa un scor alb la pauza, Orange si Luxoft si-au impartit golurile in repriza secunda. Cu mult efort, ratari si emotii. Si Orange Services a tinut tabela "curata" in prima repriza a intalnirii cu Wipro, insa a cedat in fata "fosforescentilor" in partea a doua.

Din nou... #fair play!

IMG 6881Joc frumos intre Luxoft Old Boys si Vodafone pana cu cateva minute inainte de final cand, din pacate, micile comentarii si vorbele mai putin alese aruncate pe sub mustata la adresa adversarului au incins iar spiritele si au provocat o iesire nesportiva necontrolata. S-a lasat cu doua cartonase rosii si suspendari.

Victorii cu 3 goluri pentru Avira si RINF

IMG 6795Meci inflacarat intre Endava si Avira, in ritm alert, cu faze frumoase, ratari la ambele porti si trei reusite - in contul liderului. Dupa o prima repriza in care golgheterul Catalin Neagu s-a tinut de ratari si un fundas a infipt mingea-n ate, RINF a trecut cu 3-1 de Orange Services care a contrat-o la fiecare faza aproape.

Luxoft urca pe locul patru provizoriu

IMG 6722Gratie jocului de pase, in viteza, care i-a mers excelent, Luxoft a reusit sa scoata InCrys din dispozitiv si sa inscrie de patru ori, majorandu-si la 42 totalul de puncte. Cu unul mai mult decat Misys, care a remizat, 2-2, cu Vodafone dupa o disputa frumoasa. Cele doua fac schimb de locuri in clasamentul general provizoriu, cu precizarea ca Misys are un meci restant. Dupa infrangerea la limita cu Wipro si egalul cu Luxoft Old Boys, Orange a fost mai inspirata in fata portii etapa aceasta: 4-1 cu Softvision. Cu un total de 28 de puncte, echipa telecom si-a depasit sora Orange Services, dar si concurenta - Vodafone, care au 26 de puncte in clasamentul general provizoriu - dar si un meci in minus.

Poker pentru Vladuca

IMG 6415Vodafone a obtinut a opta victorie de anul acesta si si-a luat revansa in fata Wipro la finele unui meci deschis, cu multe goluri. A fost 8-5, jumatate dintre reusitele echipei telecom fiind semnate de Andrei Vladuca - autorul a doar doua goluri pana in etapa cu numarul 22.